zonaparfum.com - Портален сайт за парфюми

Каталог за парфюми

Намерени са общо 22 продукта с думата "ТЕСТ"

Снимка на продукта Описание Фирма

,

ТАЛОДЕРМА-КРЕМ ЗА ЛИЦЕ УНИВЕРСАЛЕН

3,94 лв.добави 
ТАЛОДЕРМА-КРЕМ  ЗА ЛИЦЕ УНИВЕРСАЛЕН в кошницата

ТАЛОДЕРМА-КРЕМ ЛИЦЕ УНИВЕРСАЛЕНTуба 50 mlFace cream universalАлантоин, конкрет от Роза, витамини А и Е, пчелен восък, урея.Действие: Подхранва, овлажнява и тонизира кожата. Предпазва я от неблагоприятните въздействия на средата. Нормализира пигментацията. Стимулира регенерацията на клетките. Препятства преждевременното стареене. Оказва противовъзпалителен и успокояващ ефект. Показания: Подходящ за всеки тип кожа. След измиване и подсушаване се нанася в тънък слой върху кожата на лицето, около очите и шията.Преди употреба направете тест за съвместимост с Вашата кожа!Производител: Talloderma Ltd.

други продукти с име: ТАЛОДЕРМА-КРЕМ ЗА ЛИЦЕ УНИВЕРСАЛЕН

,

ЕУДЕРМОЛ 0- ЦЯЛО ТЯЛО ЧУВСТВИТЕЛНА И НОРМАЛНА КОЖА

4,99 лв.добави 
ЕУДЕРМОЛ 0- ЦЯЛО ТЯЛО ЧУВСТВИТЕЛНА И НОРМАЛНА КОЖА в кошницата

ЕУДЕРМОЛ 0- ЕМУЛСИЯ ЗА ЦЯЛО ТЯЛО ЧУВСТВИТЕЛНА И НОРМАЛНА КОЖАФлакон 200 mlEUDERMOL 0- body emulsion sensitive and normal skinСъдържание: Aлантоин, глицерин, пчелен восък.Приложение: Премахва и предотвратява залющването на кожата. Възстановява и поддържа влажността и еластичността й. За системно поддържане на чувствителна и нормална кожа при раздразване и преизсушаване, причинено от домашни и професионални дейности или от атмосферни фактори (вятър, студ, слънчево облъчване). Като профилактично средство в интервалите при провеждането на лечение на кожни страдания, протичащи със сърбеж, сухота и залющване. Емулсията е подходяща за домашна и професионална козметика като основа, към която могат да се прибавят сокове, екстракти, отвари и др. Нанася се 1-2 пъти дневно върху чиста и подсушена кожа. Окосмените части на главата се намазват 1-2 часа преди измиване.Преди употреба направете тест за съвместимост с Вашата кожа!Производител: Talloderma Ltd.

други продукти с име: ЕУДЕРМОЛ 0- ЦЯЛО ТЯЛО ЧУВСТВИТЕЛНА И НОРМАЛНА КОЖА

,

ФРЕШ ТЕСТ пудра за крака

2,45 лв.добави 
ФРЕШ ТЕСТ пудра за крака в кошницата

ФРЕШ ТЕСТ пудра за крака50 г.fresh test foot powderОписание: Прахообразна смес за хигиена и подсушаване на стъпалата – пудриера 50 гр. Попива излишната влага, предпазва кожата от раздразнение и възпаление. Съдържа висока концентрация на цинков окис и лечебни билки /смляни на прах смрадлика, лайка, невен/ с противовъзпалително действие. Производител: ФАРМАДЕНТ ЕТ

други продукти с име: ФРЕШ ТЕСТ пудра за крака

,

ФРЕШ ТЕСТ спрей за обувки

3,85 лв.добави 
ФРЕШ ТЕСТ спрей за обувки в кошницата

ФРЕШ ТЕСТ спрей за обувки100 мл.fresh test shoes sprayОписание: Разтвор за третиране вътрешната част на обувки и маратонки – флакон с механична помпа 100 мл. Съдържа специална активта съставка коята по химичен път се свързва с дългите молекули на неприятната миризма и я неутрализира. Ефектът е бърз и траен. Производител: ФАРМАДЕНТ ЕТ

други продукти с име: ФРЕШ ТЕСТ спрей за обувки

,

ДИКЛАК АКУТ - болка, възпаление и оток при травми

8,27 лв.добави ДИКЛАК АКУТ - болка, възпаление и оток при травми в кошницата

ДИКЛАК АКУТ - болка, възпаление и оток при травмигел 1 % - 50 гр.Diclac acuteСъстав: 1 g гел съдържа: 10 mg diclofenacПомощни вещества: /100 g гел Hypromellose 2,15 g; Propyleneglycol 25,00 g; PEG-7-glyceryi cocoate 3,00 g; Isopropyl Alcochol 5,00 gЛекарствена форма: ГелПоказания: За локално приложение при болка, възпаление и оток при травми на крайниците (навяхвания, контузии, разтягания).Дозировка и начин на приложение: Diclac акут гел се нанася на тънък слой върху засегнатите участъци от кожата 3-4 пъти дневно и се втрива леко. В зависимост от големината на болезнената област, която трябва да бъде третирана, е необходимо количество от 2-4 g (с размер на череша - до орех).Начин и продължителност на приложение: Да се втрива в кожата.Да не се приема през устата!Преди поставяне на превръзка Diclac acute гел се оставя за няколко минути да попие. Не се препоръчва използването на оклузивна превръзка.Diclac Acute гел може да се прилага при йонофореза. Тази форма на електротерапия засилва кожната пенетрация. Diclac Acute гел се нанася при отрицателен полюс (катод).Продължителността на приложение е 1-2 седмици.Противопоказания: Diclac акут гел не трябва да се прилага при свръхчувствителност към диклофенак, ацетилсалицилова киселина, към други нестероидни противовъзпалителни средства или към някоя от другите съставки на продукта. Diclac акут гел не трябва да бъде прилаган при деца. При приложение на Diclac акут гел при пациенти, страдащи от астма, сенна хрема, назални полипи, хронични (обструктивни) белодробни заболявания или хронични инфекции нареспираторния тракт (особено свързани със симптоми, подобни на сенна хрема) и при пациенти, свръхчувствителни към аналгетици и антиревматика от всички групи съществува по-висок риск от възникване на астматични пристъпи (т.нар. непоносимост към аналгетици/аналгетична астма), локален оток на кожата и лигавицата (т. нар. едема на Квинке) или уртикария, отколкото при други пациенти. При тези пациенти Diclac акут гел може да се прилага само при спазване на определени предпазни мерки и директно проследяване от лекар. Същото се отнася и за пациенти, развиващи алергични реакции и към други агенти, които се манифестират с кожни реакции, сърбеж или уртикария.През последните три месеца от бременността и по време на кърмене Diclac акут гел не трябва да се нанася върху голяма област от кожата и за по-продължителен период от време (няма данни за тератогенни ефекти).Специални противопоказания и специални предупреждения за употреба: Diclac acute гел трябва да се нанася само върху неувредени кожни повърхности, не трябва да се нанася върху лезии или открити рани. Трябва да не се допуска контакт с очите и лигавиците. След намазване мястото да не се излага на директна слънчева светлина.Гелът съдържа алкохол (2-пропанол) и поради това не трябва да бъде в контакт с отворени рани, лигавици и с очите. Употребата на диклофенак може да наруши фертилитета и не се препоръчва при жени, очакващи да забременеят. При жени, които имат трудности при забременяване или са подложени на изследване за инфертилитет, се препоръчва да се спре приема на диклофенак.Лекарствени и други взаимодействия: До сега не са известни.Бременност и кърмене: Няма достатъчно данни по отношение на сигурността на приложение при бременни жени. Diclofenac sodium не трябва да се прилага перорално или парентерално през първите 6 месеца на бременността, тъй като не е изяснено влиянието на инхибицията на простагландиновата синтеза върху бременността.През последното тримесечие от бременността е противопоказано екстензивно локално приложение на diclofenac sodium за по-продължителен период от време. Поради неговия механизъм на действие могат да възникнат инхибиране на родовия процес, преждевременно затваряне на артериалния проток на Botallo, засилена хеморагична диатеза при майката и детето, както и засилено образуване на едема при майката.Малки количества от diclofenac sodium преминават в майчиното мляко. Екстензивно локално приложение за по-продължителен период от време трябва да се избягва при кърмене.Ефекти върху способността за шофиране и работа с машини: Няма.Нежелани лекарствени реакции: Локални нежелани лекарствени реакции Рядко могат да възникнат локални кожни реакции като сърбеж, зачервяване, екзантема, парене на кожата, развитие на едема и везикулация, обрив, излющване, както и кожна сухота.Системни нежелани лекарствени реакции Ако Diclac акут гел се нанесе върху голями площи от кожата и за по-продължителен период от време, не може да бъде изключена появата на системни нежелани лекарствени реакции - те могат да възникнат при приложението на диклофенак-съдържащи таблетки, супозитории или ампули. В отделни случаи са били съобщени гастроинтестинални нарушения, генерализиран кожен обрив, реакции на свръхчувствителност под формата на ангиоедема и диспнеа, както и фоточувствителност.При много редки случаи на свръхчувствителност към пропилен гликол са възможни прояви на кожни алергични реакции.Предозиране: Поради слабата системна резорбция на диклофенак не е възможна интоксикация след локално приложение. След ентерално или перантерално приложение на диклофенак могат да възникнат нарушения на централната нервна система с главоболие, замайване, сънливост, безсъзнание, при деца също миоклонични гърчове, както и болка в корема, гадене и повръщане. Могат да се наблюдават също кръвоизливи в гастроинтестиналния тракт, както и чернодробна и бъбречна дисфункция. В случай на интоксикация поради неправилно приложение на гела е необходимо лечението да бъде съобразено със симптомите. Не е известен специфичен антидот.Фармакодинамични свойства: Диклофенак натрий е нестероидно противовъзпалително и аналгетично средство, доказало своята ефикасност при обичайно възпаление при модели на животни чрез инхибиция на простагландиновата биосинтеза.При приложение при хора диклофенак натрий намалява болката, отока и понижава температурата при възпалителния процес. Освен това потиска индуцираната от АДФ тромбоцитна агрегация.Фармакокинетични свойства: Диклофенак натрий се абсорбира бавно и непълно при препаратите за локално приложение.Максималните плазмени нива се достигат след 6-9 часа. Основният полу-живот в циркулаторната система е около 9 часа, значително по-дълъг от този след перорално приложение (1-2 часа). След локално и системно приложение диклофенак натрий се метаболизира и екскретира. Диклофенак натрий се абсорбира напълно при препаратите за перорално приложение. Той се свързва с плазмените протеини в 99%. Максималните плазмени нива се достигат след около 1-2 часа. След бърз чернодробен метаболизъм (хидроксилиране и свързване с глкжуронова киселина), субстанцията се елиминира в 2/3 чрез бъбреците и 1/3 чрез жлъчката.След локално приложение на Diclac акут гел, около 0,5 - 6 % от активната съставка достигат системното кръвообръщение, в сравнение с пероралното приложение на същото количество активно вещество.Предклинични данни за безопасност:Локален толеранс: При фотосенсибилизиращ тест Diclac акут гел и гел без активна съставка са били класифицирани като"нефотосенсибилизиращи" в съответствие с OECD директивите 406.Системен толеранс: Остра токсичност: Проучвания на остра токсичност не са показали значителна чувствителност при различни животински видове.Хронична токсичност: Хроничната токсичност е била изследвана при плъхове, кучета и маймуни при перорално приложение. При токсични дози е била различна в зависимост от вида. При дози над 0,5 или 2,0 mg/kg телесно тегло са били наблюдавани язви в гастроинтестиналния тракт и промени в кръвните клетки.Туморогенен и мутагенен потенциал: Резултатите от in vivo и in vitro тестове не показват мутагенен потенциал на диклофенак натрий.Продължителните проучвания по отношение на канцерогенност при плъхове и мишки не са показали данни за туморогенен потенциал.Репродуктивна токсичност: Ембриотоксичният потенциал на диклофенак натрий е бил изследван при три животински вида (плъх, мишка, заек). При дози, токсични за майката, са били наблюдавани фетална смърт и забавен растеж. Не са били наблюдавани малформации. Гестационният период и продължителността на раждане са били удължени при приложение на диклофенак натрий. Не е било наблюдавано отрицателно влияние върху фертилността. Дози под токсичните за майката не оказват влияние върху постнаталното развитие на зародиша.Физико-химични несъвместимости: Не са известни.Срок на годност: Срокът на годност на препарата е 3 години от датата на производство.Да не се прилага след изтичане на датата, означена върху опаковката.Специални условия на съхранение: Да се съхранява при температури под 25°С (77°F)! Да се съхранява на недостъпни за деца места!Производител: SANDOZ - HEXAL AG

други продукти с име: ДИКЛАК АКУТ - болка, възпаление и оток при травми

,

ТОНИПИРИН - при грип и простудни състояния

7,06 лв.добави ТОНИПИРИН - при грип и простудни състояния в кошницата

ТОНИПИРИН - при грип и простудни състояния 20 ефервесцентни таблеткиTonypirynСЪСТАВ: Всяка ефервесцентна таблетка съдържа: Активни вещества: paracetamol 300 mg; chlorphenamine maleate 2 mg еквивалентен на 1.42 mg chlorphenamine; sodium ascorbate 280 mg еквивалентен на 250 mg vitamin C.Помощни вещества: натриев бикарбонат, натриев карбонат, безводна лимонена киселина, сорбитол, поливинилпиролидон, диметикон, аспартам, портокалов и лимонов вкус.КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ТОНИПИРИН: Лекарството се предлага под фомата на ефервесцентни таблетки. Всяка опаковка съдържа 10 или 20 ефервесцентни таблетки. Лекарството притежава аналгетичен и антипиретичен ефект.ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА ТОНИПИРИН: Тонипирин се използва за лечение на симптомите при простуда и грип.КОГА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗПОЛЗВА ТОНИПИРИН: В случай на свръхчувствителност към активните съставки, някое от помощните вещества или към друго вещество, което е химически подобно на някоя от съставките (в частност, антихистамините с химична структура аналогична на хлорфенамин). Тонипирин е противопоказан по време на бременност и кърмене. Лекарствата, съдържащи парацетамол са противопоказани при пациенти, страдащи от глюкозо-6-фосфат дехидрогеназна недостатъчност и при пациенти с остра хемолитична анемия.Поради антихолинергичния си ефект, Тонипирин не трябва да се използва от пациенти страдащи от глаукома, хипертрофия на простатата, запушване на стеснението на пикочния мехур, пилорна и дуоденална стеноза, или друга стеноза на стомашночревния или пикочополовия тракт.Какво да правим по време на бременност или кърмене: Не трябва да използвате Тонипирин ако сте бременна или кърмите, ако мислите, че сте бременна или ако искате да забременеете.СПЕЦИАЛНИ ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ ПРИ УПОТРЕБА: Тъй като Тонипирин съдържа парацетамол, той трябва да се прилага внимателно при хора с бъбречна и чернодробна недостатъчност. По време на лечение с парацетамол, се уверете, че всички лекарства, които предстои да вземате не съдържат парацетамол, тъй като ако се приема във високи дози той може да доведе до сериозни странични ефекти. Предупредете Вашия лекар, ако трябва да приемате и друго лекарство заедно с Тонипирин. Вижте параграфа "Лекарства и храни, които могат да променят ефекта на това лекарство". Ако високата температура продължава повече от три дни, ако симптомите не се подобряват, ако в рамките на пет дни се появят и други симптоми, или ако симптомите са съпроводени със силна треска, зачервявания, обилна слуз и постоянна кашлица, трябва да посетите Вашия лекар, за да Ви постави нова диагноза. Тонипирин трябва да се приемана пълен стомах.Не използвайте продължително. Ако не се наблюдават резултати след кратък период на лечение, посетете Вашия лекар. Пазете далеч от деца.ЛЕКАРСТВА И ХРАНИ, КОИТО МОГАТ ДА ПРОМЕНЯТ ЕФЕКТА НА ТОНИПИРИН: Пациенти, които са били лекувани с рифампицин, циметидин, глутетимид или антиепилептйци като фенобарбитал или карбамазепин трябва да приемат парацетамол много внимателно и само под стриктен медицински контрол. Парацетамол може да взаимодейства с теста за определяне на урицемия (при определяне по phosphotungstic acid method) и кръвнозахарния тест (при определяне по глюкозо-осидазо-пероксидазния метод). Както всички лекарства съдържащи антихистамини, този продукт може да размие първите симптоми на ототоксичност, причинявани от някои антибиотици. Тъй като продуктът може да взаимодейства с алкохол, трициклични антидепресанти,невролептици и други лекарства които подтискат ЦНС като барбитурати, седативи, анксиолитици и хипнотици, тези лекарства не трябва да се приемат по време на лечението с Тонипирин.За да се избегнат сериозни взаимодействия, Тонипирин не трябва да се приема заедно с антикоагуланти, метоклопрамид и лекарства с антихолинергично действие. Редовната употреба на орални контрацептиви или антиконвулсивни лекарствени средства може да се доведе до ензимна индукция, която ускорява метаболизма на парацетамола. Тонипирин не трябва да се използва, ако пациентът е бил лекуван с противовъзпалителни лекарствени средства, както и при пациенти които наскоро са били лекувани с моноаминооксидазни (МАО) инхибитори - до две седмици след спиране на това лечение.Ако приемате други лекарства, консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт преди да започнете да приемате Тонипирин.ВАЖНО Е ДА ЗНАЕТЕ, ЧЕ: Тонипирин съдържа антихистамин. В обичайните си терапевтични дози антихистамините могат да причинят нежелани ефекти много разнообразни при различните пациенти и при различните лекарства. Най-често срещаният нежелан ефект е успокоение, което може да причини сънливост. Тъй като възрастните на 65 години са по-чувствителни към този тип лекарства, определянето на дозата за тях изисква специално внимание. Високи или продължително приемани дози от този продукт могат да причинят чернодробно увреждане и могат да доведат до сериозни изменения на кръвната и чернодробната функции. Аскорбиновата киселина ( витамин С) трябва да се прилага внимателно при хора, страдащи от глкжозо-6-фосфат дехидрогеназна недостатъчност, пигментна цероза, болест на Cooley или сидеробластна анемия. Тъй като ефервесцентните таблетки съдържат аспартам, вид фенилаланин, пациенти с фенилкетонурия (недостатъчност на ензима фенилаланин хидроксилаза) трябва да са запознати с риска от натрупване на фенилаланин.ВЛИЯНИЕ ВЪРХУ СПОСОБНОСТТА ЗА ШОФИРАНЕ И РАБОТА С МАШИНИ: Тъй като Тонипирин може да причини сънливост, хора които шофират или изпълняват задачи, изискващи пълна концентрация трябва да са запознати с възможния риск.КАК ДА ИЗПОЛЗВАТЕ ТОНИПИРИН: 1 ефервесцентна таблетка два пъти дневно. Не превишавайте препоръчителната доза без да се консултирате с лекар. Пациентите над 65 години трябва да приемат препоръчителната доза.Ефервесцентната таблетка трявба да се приема на пълен стомах, предварително разтворена в половин чаша вода. Посетете Вашия лекар, ако проблемът Ви започне да се повтаря или ако сте забелязали промяна в характеристиките му. Използвайте само за кратки периоди от време, не повече от 3 дни като антипиретик и 5 дни като аналгетик.КАКВО ДА НАПРАВИТЕ, АКО СТЕ ПРЕВИШИЛИ ДОЗАТА: В случай на предозиране се наблюдават посочените вече симптоми на сънливост, летаргия и бавно повърхностно дишане.Ако са приети екстремно високи дози, парацетамолът съдържащ се в продукта може да причини чернодробна цитолиза и да прерастне в масивна некроза. N-ацетилцистеинът приложен веднага след високата доза парацетамол е ефективен при ограничаване увреждането на черния дроб. Неабсорбираното лекарство трябва да се изведе от стомашно-чревния тракт чрез предизвикване на повръщане или чрез стомашна промивка. Пациентът трябва да остане под лекарско наблюдение и да му се назначи поддържаща терапия. Ако случайно е погълната крайна доза Тонипирин уведомете незабавно лекаря си или идете в най-близката болница.НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ: След приеманто на парацетамол са възможни следните нежелани реакции: кожни реакции от различен тип и степен като мултиформена еритема, синдром на Стивънс-Джонсън и епидермална некроза; реакции на свръхчувствителност като ангиоедема, оток на ларинкса, анафилактичен шок. Други нежелани реакции са тромбоцитопения, левкопения, анемия, агранулоцитоза, променена чернодробна функция, хепатит, променена бъбречна функция (остра бъбречна криза, интерстициален нерит, хематурия, анурия), стомашно-чревни реакции и замаяност. Най-често срещаните нежелани реакции на Тонипирин са сънливост, астения, светлочувствителност, сух език, задържане на урина и увеличен вискозитет на бронхиалния секрет. Следвайте инструкциите от листовката за да намалите риска от нежелани реакции, които по правило са краткотрайни. Когато нежеланият ефект се появи е желателно да се консултирате с Вашия лекар или фармацевт. Необходимо е да информирате Вашия лекар или фармацевт и ако се появят нежелателни реакции, които не са описани в листовката.СЪХРАНЕНИЕ И СРОК НА ГОДНОСТ: Не използвайте това лекарство след изтичане на срока на годност, посочен върху опаковката.Пазете лекарството на недостъпно и далеч от погледа на деца място.Важно е да имате информация за това лекарство, затова пазете листовката и опаковката.ПРОИЗВОДИТЕЛ: E-Pharma Trento S.p.A., Ravina (TN), ItalyПРИТЕЖАТЕЛ НА РАЗРЕШЕНИЕТО ЗА УПОТРЕБА: ЧАЙКАФАРМА

други продукти с име: ТОНИПИРИН - при грип и простудни състояния

,

ЕФЕРАЛГАН 500 мг - аналгетик

5,35 лв.добави ЕФЕРАЛГАН 500 мг - аналгетик в кошницата

ЕФЕРАЛГАН 500 мг - аналгетик16 ефервесцентни таблетки с делителна чертаEfferalganСЪСТАВ: Paracetamol...500 mgПомощни вещества: Безводна лимонена киселина, безводен натриев карбонат, натриев хидроген карбонат, сорбитол, захарин натрий, докузат натрий, повидон, натриев бензоат, s.q. за една ефервесцентна таблеткаЛЕКАРСТВЕНА ФОРМА: Ефервесцентна таблетка с делителна черта. Кутия с 16 таблетиФАРМАКО ТЕРАПЕВТИЧНА ГРУПА: ДРУГИ АНАЛГЕТИЦИ - АНТИПИРЕТИЦИСЛУЧАИ, ПРИ КОИТО СЕ ПРИЛАГА ТОВА ЛЕКАРСТВО: Това лекарство съдържа парацетамол. Предназначено е за симптоматично лечение на болки с лек до умерен интензитет и/или на фебрилни състояния, като главоболие, грипоподобни състояния, зъбобол, мускулни болки, менструални болки.Тази лекарствена форма е предназначена за възрастни и деца с тегло над 13 kg ( над 2 години). За деца с тегло под 13 kg съществуват други лекарствени форми, съдържащи парацетамол. Консултирайте се с лекар .ВАЖНО!ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ: Това лекарство НЕ ТРЯБВА да се прилага при следните случаи:- Свръхчувствителност към парацетамол или при някое от помощните вещества- тежко чернодробно заболяване АКО ИМАТЕ СЪМНЕНИЯ, КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕ С ВАШИЯ ЛЕКАР ИЛИ ФАРМАЦЕВТ.СПЕЦИАЛНИ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ: Консултирайте се с лекар веднага в случаи на предозиране или инцидентно приемане на голяма доза. Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза (виж раздела за дозировката).Това лекарство съдържа сорбитол и не трябва да се приема в случай на непоносимост към фруктоза (наследствено метаболитно заболяване).ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ ПРИ УПОТРЕБА:- Ако болката продължи повече от пет дни, или треската - повече от три дни, ако лекарството не е достатъчно ефикасно или се появят други симптоми, не продължавайте лечението без да се консултирате с вашия лекар.- В случаи на тежко чернодробно или бъбречно заболяване вие трябва да се консултирате с вашия лекар преди да започнете приемането на парацетамол.- При хранителен режим без съдържание или с намалено съдържание на натрий (готварска сол), в дневната дажба трябва да се отчита съдържанието на натрий, което е 412.4 mg на таблетка.КОГАТО СЕ СЪМНЯВАТЕ, НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА СЕ КОНСУЛТИРАТЕ С ВАШИЯ ЛЕКАР.ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ С ДРУГИ ЛЕКАРСТВА И ДРУГИ ФОРМИ НА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ: Ако е назначен тест на пикочната киселина в кръвта или тест на кръвната захар, докладвайте за приемането на това лекарство.ЗА ДА СЕ ИЗБЕГНЕ ПОТЕНЦИАЛНО ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ МЕЖДУ РАЗЛИЧНИ ЛЕКАРСТВА, ВИЕ ТРЯБВА ВИНАГИ ДА ИНФОРМИРАТЕ ВАШИЯ ЛЕКАР, АКО ПРИЕМАТЕ И ДРУГИ ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИБРЕМЕННОСТ И КЪРМЕНЕ: При нормални условия на употреба, парацетамол може да се взема по време на бременност и кърмене. Като общо правило, винаги трябва да се консултирате с Вашия лекар преди да приемате каквото и да е лекарство по време на бременност и кърмене.ВЛИЯНИЕ ВЪРХУ СПОСОБНОСТТА ЗА ШОФИРАНЕ: нямаСПИСЪК НА ПОМОЩНИТЕ ВЕЩЕСТВА, ЧИЕТО НАЛИЧИЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЗЕМЕ ПРЕДВИД С ОГЛЕД БЕЗОПАСНАТА УПОТРЕБА, ПРЕДИ ОПРЕДЕЛЕНИ ПАЦИЕНТИ: натрий: 412.4 mg на ефервесцентна таблеткаКАК СЕ ПРИЛАГА ТОВА ЛЕКАРСТВО: ДОЗИРОВКА: Това лекарство е предназначено за възрастни и деца над 13 kg (над 2 години).При децата е задължително да се спазва дозировката, която се определя в зависимост от теглото на детето.Приблизителните възрасти са дадени само ориентировъчно в зависимост от теглото на детето. Ако не знаете теглото на детето, премерете го, за да приложите най-подходящата доза.Съществуват различни лекарствени форми на парацетамол, така че лечението може да се адаптира към теглото на всяко дете. Препоръчваната дневна доза парацетамол е около 60 mg/kg/ден, като тя се разделя на 4 или 6 приема, т.е. около 15 mg/kg на всеки 6 часа или 10 mg/kg на всеки 4 часа.Обичайната дозировка е:За деца с телесно тегло от 13 до 20 kg (на възраст от около 2 до 7 години) дозата е половин таблетка на един прием, като при необходимост приемът се повтаря след 6 часа без да се надвишава дневната доза от 4 х 1/2 таблетки.За деца с телесно тегло от 21 до 25 kg (на възраст от около 6 до 10 години) дозата е половин таблетка на един прием, като при необходимост приемът се повтаря след 4 часа без да се надвишава дневната доза от 6 х 1/2 таблетки.За деца с телесно тегло от 26 до 40 kg (на възраст от около 8 до 13 години) дозата е една таблетка на един прием, като при необходимост приемът се повтаря след 6 часа без да се надвишава дневната доза от 4 таблетки.За деца с телесно тегло от 41 до 50 kg (на възраст от около 12 до 15 години) дозата е една таблетка на един прием, като при необходимост приемът се повтаря след 4 часа, без да се надвишава дневната доза от 6 таблетки.За възрастни и деца с тегло над 50 kg (на възраст от 15 години нататък), обичайната доза е една до две таблетки от 500 mg на прием (в зависимост от интензитета на болката), като при необходимост приемът се повтаря след най-малко 4 часа.Обикновено не е необходимо да се надвишава дневната доза от 3 гр. парацетамол, т.е. 6 таблетки на ден.НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ: В случай на по-силни болки и след консултация с лекар, общата доза може да се увеличи до 4 g парацетамол дневно или 8 таблетки на ден. Трябва винаги да има интервал от най-малко 4 часа между приемите.- За дози по-високи от 3000 mg парацетамол дневно, е необходимо да се консултирате с лекар . « НИКОГА НЕ ПРИЕМАЙТЕ ПОВЕЧЕ ОТ 4000 mg ПАРАЦЕТАМОЛ ДНЕВНО /като вземете под внимание всичкилекарства, които съдържат парацетамол/Винаги трябва да има интервал от 4 часа между приемите. В случаите на тежко бъбречно заболяване (тежка бъбречна недостатъчност), интервалът между приемите трябва да бъде най-малко 8 часа. Не надвишавайте дозата от 6 таблетки на ден (3 g).Ако имате съмнения, поискайте съвета на вашия лекар.МЕТОД И НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ: Перорално приложениеТаблетката трябва да се разтвори напълно в чаша вода и да се изпие веднага.Освен това, ако температурата па детето надвиши 38.5°С, следните действия ще направят лечението с това лекарство по-ефикасно:- съблечете детето- дайте му да пие течности- не оставяйте детето в прекалено затоплено помещение- ако е необходимо, изкъпете го във вода, която е с 2°С под телесната температура на детето. ЧЕСТОТА И ВРЕМЕ НА ПРИЛОЖЕНИЕ НА ЛЕКАРСТВОТО: Редовното приложение помага да се избегнат колебанията в интензитета на болката и треската.При деца е необходим интервал за предпочитане б часа, но не по-малко от 4 часа между приемите както през деня, така и през нощта.При възрастни трябва да има интервал от най-малко 4 часа между приемите.В случаите на тежки бъбречни заболявания (тежка бъбречна недостатъчност),интервалът между приемите трябва да бъде най-малко 8 часа.ДЕЙСТВИЯ, КОИТО ТРЯБВА ДА БЪДАТ ПРЕДПРИЕТИ ПРИ ПРЕДОЗИРАНЕ: Консултирайте се незабавно с лекар в случаи на предозиране или инцидентно отравяне.КАКТО ПРИ ВСИЧКИ ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИ, ТОВА ЛЕКАРСТВО МОЖЕ ПРИ НЯКОИ ИНДИВИДИ ДА ДОВЕДЕ ДО ПО-ТЕЖКИ ИЛИ ПО-ЛЕКИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ:- В редки случаи могат да се развият кожни обриви или зачервяване на кожата или алергични реакции (внезапно подуване на лицето или шията или внезапно неразположение с падане на кръвното налягане). Ако това се случи, незабавно прекратете лечението, информирайте лекаря и не приемайте повече лекарства съдържащи парацетамол.- В изключително редки случаи са наблюдавани промени в лабораторните показатели, които изискват редовно проверяване на кръвната картина: абнормно ниски нива на белите кръвни клетки или някои типове кръвни клетки (тромбоцити), което може да доведе до кървене от носа или венците. В такъв случай се консултирайте с лекар.НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА ИНФОРМИРАТЕ ВАШИЯ ЛЕКАР , АКО ЗАБЕЛЕЖИТЕ НЯКАКВИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ, КОИТО НЕ СА ОПИСАНИ В ЛИСТОВКАТА.СЪХРАНЕНИЕ: ДА НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА СЛЕД ИЗТИЧАНЕ СРОКА НА ГОДНОСТ, ОТБЕЛЯЗАН ВЪРХУ ОПАКОВКАТА.ПРИТЕЖАТЕЛ НА РАЗРЕШЕНИЕТО ЗА УПОТРЕБА: Bristol-Myers Squibb Company, USAПРОИЗВОДИТЕЛ: Laboratoires UPSA

други продукти с име: ЕФЕРАЛГАН 500 мг - аналгетик

,

ЕФЕРАЛГАН 150 мг - аналгетик

3,07 лв.добави ЕФЕРАЛГАН 150 мг - аналгетик в кошницата

ЕФЕРАЛГАН 150 мг - аналгетик10 супозитории EfferalganСЪСТАВ: Paracetamol...150 mg за 1 супозиторияПомощни вещества: твърди мазниниЛЕКАРСТВЕНА ФОРМА: Супозитории Кутия с 10 супозиторииВИД ЛЕКАРСТВО: Аналгетик. Антипиретик (лекарство за облекчаване на болката и понижаване на температурата) (N: Централна нервна система)СЛУЧАИ, ПРИ КОИТО СЕ ПРИЛАГА ТОВА ЛЕКАРСТВО: Това лекарство съдържа парацетамол.Предназначено е за симптоматично лечение на леки до умерени болки и/или на фебрилни състояния като: главоболие, грипоподобни състояния, зъбобол, мускулни болки.Тази лекарствена форма е предназначена за деца с тегло от 8 до 12 кг / на възраст от б до 24 месеца).За деца с различно от това тегло има други лекарствени форми, съдържащи парацетамол. Консултирайте се с Вашия лекар! ВАЖНО!СЛУЧАИ, ПРИ КОИТО ТОВА ЛЕКАРСТВО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРИЛАГА: Това лекарство НЕ ТРЯБВА да се прилага при следните случаи:- известна алергия към парацетамол или помощните вещества- тежко чернодробно заболяване- наличие на възпаления на правото черво и ануса или кръвотечения (противопоказания, свързани с начина на приложение)Вродена глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност (ензимен дефицит в червените кръвни клетки - еритроцити, водещ до разрушаването им при приемането на определени храни, например бакла, или лекарства). АКО ИМАТЕ СЪМНЕНИЯ, КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕ С ВАШИЯ ЛЕКАР.СПЕЦИАЛНИ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ: Консултирайте се с лекар веднага в случаи на предозиране или инцидентно приемане на голяма доза.Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза (виж раздела за дозировката).При тази лекарствена форма съществува риск от локално дразнене, което е толкова по-често и интензивно, колкото по-продължително е лечението, по-висока честотата на прилагане и по-висока дозировката.Ако температурата на детето превиши 38.5°С, следните действия ще направят лечението по-ефикасно:- съблечете детето,- дайте му да пие течности,- не оставяйте детето на много топло, ако е необходимо, изкъпете детето във вода с 2°С по-ниска от телесната му температура.ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ ПРИ УПОТРЕБА: Ако болката продължи повече от пет дни, или треската - повече от три дни, ако лекарството не е достатъчно ефикасно или се развият някакви други симптоми, не продължавайте лечението преди да се консултирате с вашия лекар. Тази лекарствена форма не е подходяща при диария.Във връзка с препоръчваната дозировка е безсмислено редуване приема на аспирин и парацетамол.В случай на тежко чернодробно или бъбречно увреждане, трябва да се консултирате с лекар преди да започнете лечение с парацетамол.КОГАТО СЕ СЪМНЯВАТЕ, НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА СЕ КОНСУЛТИРАТЕ С ВАШИЯ ЛЕКАР ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ С ДРУГИ ЛЕКАРСТВА ИЛИ ДРУГИ ФОРМИ НА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ: Ако лекарят назначи тест за определяне нивото на пикочната киселина в кръвта и нивото на кръвната захар, информирайте го, че детето Ви приема това лекарство.ЗА ДА СЕ ИЗБЕГНЕ ПОТЕНЦИАЛНО ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ МЕЖДУ РАЗЛИЧНИ ЛЕКАРСТВА, ВИЕ ТРЯБВА ВИНАГИ ДА ИНФОРМИРАТЕ ВАШИЯ ЛЕКАР, АКО ПРИЕМАТЕ И ДРУГИ ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИБРЕМЕННОСТ И КЪРМЕНЕ: НЕ Е ПРИЛОЖИМОВЛИЯНИЕ ВЪРХУ СПОСОБНОСТТА ЗА ШОФИРАНЕ: НЕ Е ПРИЛОЖИМО.ДОЗИРОВКА: ОПРЕДЕЛЯ СЕ ОТ ЛЕКУВАЩИЯ ЛЕКАР Дозировката на парацетамол зависи от теглото на детето; възрастта е указана само ориентировъчно.Ако не знаете теглото на детето си, премерете го, за да му дадете най-подходящата доза.Съществуват различни концентрации на парацетамол, следователно лечението може да се адаптира към теглото на всяко дете.Препоръчителната дневна доза парацетамол е приблизително 60 mg/kg дневно, разделена на 4 приема, т.е. приблизително 15 mg/kg на всеки 6 часа.Този начин на приемане трябва да бъде използван за възможно най-кратко време поради риска от локално дразнене. Не се препоръчва прилагане на супозитория повече от 4 пъти на ден и трябва да се замени веднага щом стане възможно с лечение през устата.Тази лекарствена форма е предназначена за прилагане при деца с тегло от 8 до 12 кг. (на възраст между 6 и 24 месеца), като дозировката е една супозитория от 150 мг, с повторение на дозата при необходимост след 6 часа, без да се надвишава дозата от 4 супозитории на ден.МЕТОД И НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ: Ректално приложениеЧЕСТОТА И ВРЕМЕ НА ПРИЛОЖЕНИЕ НА ЛЕКАРСТВОТО: Редовното приложение помага да се избегнат колебанията в интензитета на болката и треската. При деца е необходим интервал на приложение, препоръчително 6 часа, но най-малко 4 часа.При бъбречна недостатъчност интервалът между приемите трябва да бъде най-малко 8 часа.ДЕЙСТВИЯ, КОИТО ТРЯБВА ДА БЪДАТ ПРЕДПРИЕТИ ПРИ ПРЕДОЗИРАНЕ: Консултирайте се с лекар в случаи на предозиране или инцидентно отравяне.НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ: КАКТО ПРИ ВСИЧКИ ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИ, ТОВА ЛЕКАРСТВО МОЖЕ ПРИ НЯКОИ ИНДИВИДИ ДА ДОВЕДЕ ДО ПО-ТЕЖКИ ИЛИ ПО-ЛЕКИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ:- В редки случаи могат да се развият кожни обриви или други алергични реакции (уртикария, сърбеж, зачервяване, подуване). Ако това се случи, незабавно прекратете лечението и информирайте вашия лекар.- В изключително редки случаи са наблюдавани промени в лабораторните показатели, които изискват редовно проверяване на кръвната картина: абнормно ниски нива на някои типове кръвни клетки (тромбоцити), което може да доведе до кървене от носа или венците. Ако това се случи, консултирайте се с лекар. Наблюдавано е и намаление на белите или червените кръвни клетки.- локални реакции, свързани с начина на приложение - възпаление на правото черво или ануса. Увеличават се по честота и интензивност, в зависимост от продължителността и времето на приложение, и големината на дозата.- Стомашно-чревни - гадене, повръщане, коремна болка.- Неврологични - главоболие, световъртеж, обърканост, сънливост.- Нарушена функция на черния дроб и/или бъбреците.НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА ИНФОРМИРАТЕ ВАШИЯ ЛЕКАР , АКО ЗАБЕЛЕЖИТЕ НЯКАКВИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ, КОИТО НЕ СА ОПИСАНИ В ЛИСТОВКАТА.СЪХРАНЕНИЕ: ДА НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА СЛЕД ИЗТИЧАНЕ СРОКА НА ГОДНОСТ, ОТБЕЛЯЗАН ВЪРХУ ОПАКОВКАТА.СПЕЦИАЛНИ ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ ПРИ СЪХРАНЕНИЕ: Да се съхранява под 30°С.Да се съхранява на недостъпно за деца място!ПРИТЕЖАТЕЛ НА РАЗРЕШЕНИЕТО ЗА УПОТРЕБА: Bristol-Myers Squibb Company, USAПРОИЗВОДИТЕЛ: Laboratoires UPSA

други продукти с име: ЕФЕРАЛГАН 150 мг - аналгетик

,

ЕФЕРАЛГАН 300 мг - аналгетик

3,64 лв.добави ЕФЕРАЛГАН 300 мг - аналгетик в кошницата

ЕФЕРАЛГАН 300 мг - аналгетик10 супозитории EfferalganСЪСТАВ: Paracetamol 300 mg  за 1 супозитория Помощни вещества: твърди мазниниЛЕКАРСТВЕНА ФОРМА: Супозитори: Кутия с 10 супозиторииВИД ЛЕКАРСТВО: Аналгетик. Антипиретик(лекарство за облекчаване на болката и понижаване на температурата) (N: Централна нервна система)СЛУЧАИ, ПРИ КОИТО СЕ ПРИЛАГА ТОВА ЛЕКАРСТВО: Това лекарство съдържа парацетамол.Предназначено е за симптоматично лечение на болки с лек до умерен интензитет и/или на фебрилни състояния като главоболие, грипоподобни състояния, зъбобол, мускулни болки.Тази лекарствена форма е предназначена за деца с тегло от 15 до 24 кг /на възраст от 4 до 9 години/. Съществуват и други лекарствени продукти съдържащи парацетамол за деца с различно тегло. Консултирайте се с вашия лекар.ВАЖНО!ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ: Това лекарство НЕ ТРЯБВА да се прилага при следните случаи:- известна алергия към парацетамол или помощните вещества;- тежко чернодробно заболяване;- наличие на възпаления на правото черво или ануса или кръвотечения (противопоказания, свързани с начина на приложение)- вродена глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност (ензимен дефицит в червените кръвни клетки -еритроцити, водещ до разрушаването им при приемане на определени храни като бакла или лекарство).АКО ИМАТЕ СЪМНЕНИЯ, КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕ С ВАШИЯ ЛЕКАР .СПЕЦИАЛНИ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ: Консултирайте се с лекар веднага в случаи на предозиране или инцидентно приемане на голяма доза.Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат парацетамол. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчваната дневна доза (виж раздела за дозировката).При супозиториите съществува риск от локално възпаление, което се засилва в зависимост от продължителността и честотата на приложението, както и дозировката.Супозиториите не са подходящи за приложение в случай на диария.Във връзка с препоръчваната дозировка при деца е безсмислено редуване приема на аспирин и парацетамол.Ако температурата на детето надвишава 38.5 °С, следните действия ще подобрят ефективността на терапията:- съблечете детето,- дайте му течности за пиене,- не оставяйте детето в много горещи помещения,ако е необходимо изкъпете детето във вода, която е с 2 °С по-ниска от тази на детето.ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ ПРИ УПОТРЕБА:- Ако болката продължи повече от пет дни, или треската - повече от три дни, ако те се влошат или се развият някакви други симптоми, не продължавайте лечението преди да се консултирате с вашия лекар.- В случаи на тежко чернодробно или бъбречно заболяване вие трябва да се консултирате с вашия лекар преди да започнете приемането на парацетамол.КОГАТО СЕ СЪМНЯВАТЕ, НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА СЕ КОНСУЛТИРАТЕ С ВАШИЯ ЛЕКАР. ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ С ДРУГИ ЛЕКАРСТВА ИЛИ ДРУГИ ФОРМИ НА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ: Ако е назначен тест за определяне нивото на пикочната киселина в кръвта или тест на кръвната захар, докладвайте за приемането на това лекарство.ЗА ДА СЕ ИЗБЕГНЕ ПОТЕНЦИАЛНО ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ МЕЖДУ РАЗЛИЧНИ ЛЕКАРСТВА, ВИЕ ТРЯБВА ВИНАГИ ДА ИНФОРМИРАТЕ ВАШИЯ ЛЕКАР, АКО ПРИЕМАТЕ И ДРУГИ ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИБРЕМЕННОСТ И КЪРМЕНЕ: Не е приложимо.ВЛИЯНИЕ ВЪРХУ СПОСОБНОСТТА ЗА ШОФИРАНЕ И РАБОТА С МАШИНИ: Не е приложимо.ДОЗИРОВКА: Дозировката на парацетамол зависи от теглото на детето; възрастта е указана само ориентировъчно.Ако не знаете какво е теглото на детето ви, трябва да го измерите, за да приложите най-подходящата дозировка.Парацетамол съществува в различни концентрации и затова лечението може да се адаптира към теглото на всяко детеПрепоръчваната дневна доза парацетамол е 60 мг/кг/ден, разделена на 4 приема, т.е. приблизително 15 мг/кг на всеки 6 часа.Поради риск от ректално възпаление, лечението със супозитории трябва да бъде използвано за възможно най-кратко време При деца е необходим интервал на приложение, за предпочитане 6 часов. При възрастни трябва да има интервал между приемите поне 4 часа. При бъбречна недостатъчност интервалът между приемите трябва да бъде най-малко 8 часа.ДЕЙСТВИЯ, КОИТО ТРЯБВА ДА БЪДАТ ПРЕДПРИЕТИ ПРИ ПРЕДОЗИРАНЕ: Консултирайте се с лекар в случаи на предозиране или инцидентно отравяне.НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ: КАКТО ПРИ ВСИЧКИ ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИ, ТОВА ЛЕКАРСТВО МОЖЕ ПРИ НЯКОИ ИНДИВИДИ ДА ДОВЕДЕ ДО ПО-ТЕЖКИ ИЛИ ПО-ЛЕКИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ:- В редки случаи могат да се развият кожни обриви или други алергични реакции (уртикария, сърбеж, зачервяване, подуване). Ако това се случи, незабавно прекратете лечението и информирайте вашия лекар.- В изключително редки случаи са наблюдавани промени в лабораторните показатели, които изискват редовно проверяване на кръвната картина: абнормно ниски нива на някои типове кръвни клетки (тромбоцити), което може да доведе до кървене от носа или венците. В такъв случай се консултирайте с лекар.- Наблюдавано е и намаление на белите или червените кръвни клетки.- Стомашно-чревни - гадене, повръщане, коремна болка- Неврологични - главоболие, световъртеж, обърканост, сънливост- Нарушения във функцията на черния дроб и бъбреците.- Локални реакции, свързани с начина на приложение - възпаление на правото черво или ануса. Увеличават се по честота и интензивност, в зависимост от продължителността и времето на приложение, и големината на дозата.НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДЛ ИНФОРМИРАТЕ ВАШИЯ ЛЕКАР , АКО ЗАБЕЛЕЖИТЕ НЯКАКВИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ, КОИТО НЕ СА ОПИСАНИ В ЛИСТОВКАТА.СЪХРАНЕНИЕ: ДА НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА СЛЕД ИЗТИЧАНЕ СРОКА НА ГОДНОСТ, ОТБЕЛЯЗАН ВЪРХУ ОПАКОВКАТА. Да се съхранява под 30°С. Да се съхранява на място, недостъпно за деца.Тази лекарствена форма е подходяща за деца с тегло от 15 до 24 кг.(от 4 до 9 години), като дозата е една супозитория от 300 мг, като при необходимост дозата се повтаря след 6 часа, без да се надвишава максималната дневна доза от 4 супозитории.Ако имате съмнения, поискайте съвета на вашия лекар.МЕТОД И НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ: Ректално приложениеИзборът на този начин на приложение е определен единствено от, лесния начин за прилагане на това лекарство.ЧЕСТОТА И ВРЕМЕ НА ПРИЛОЖЕНИЕ НА ЛЕКАРСТВОТО: Редовното приложение помага да се избегнат колебанията в интензитета на болката и треската. ПРИТЕЖАТЕЛ НА РАЗРЕШЕНИЕТО ЗА УПОТРЕБА: Bristol-Myers Squibb Company, USAПРОИЗВОДИТЕЛ: Laboratoires UPSA

други продукти с име: ЕФЕРАЛГАН 300 мг - аналгетик

,

ТЕСТ ЗА БРЕМEННОСТ BBtest ЛЕНТА

4,43 лв.добави ТЕСТ ЗА БРЕМEННОСТ BBtest ЛЕНТА в кошницата

ТЕСТ ЗА БРЕМEННОСТ BBtest ЛЕНТАBB-Test – тест с повишена чувствителност за установяване на бременност.По-чувствителен към хормона на бременността от други тестове. Установява бременност в ранен стадий. Използва се за проверка на резултати от други тестове. BB-Test в действие: Отворете защитната опаковка u извадете тест лентата.Вземете проба от първата сутрешна урина в чист, сух контейнер.Потопете лентата вертикално за 5-10 секунди, без да преминавате червената линия.Поставете лентата хоризонтално u отбележете резултата след 5 go 10 минути. He интерпретирайте резултати, получени npegu 5-та или след 10-та минута.Производител: INNOTECH

други продукти с име: ТЕСТ ЗА БРЕМEННОСТ BBtest ЛЕНТА

1 | 2 | 3 |
талодерма, крем за лице, универсален, универсален крем за лице, крем, лице, talloderma, грижа за лицето, продукт, цена, цени, еудермол 0, емулсия за цяло тяло, емулсия за чувствителна и нормална кожа, емулсия, чувствителна, нормална, кожа, грижа за тялото, фреш тест, пудра за крака, пудра, крака, тест, хигиена, подсушаване на стъпалата, грижа за стъпалата, спрей за обувки, спрей, обувки, разтвор за третиране, ДИКЛАК, АКУТ, болка, възпаление, оток, травми, Diclac, acute, гел, цена, цени, СТИНГ, SANDOZ, HEXAL AG, крайници, навяхвания, контузии, разтягания, ТОНИПИРИН, грип, простудни, състояния, Tonypiryn, ЧАЙКАФАРМА, TCHAIKAPHARMA, paracetamol, парацетамол, ЕФЕРАЛГАН, аналгетик, Efferalgan, Paracetamol, Bristol, Myers, Laboratoires, UPSA, симптоматично, лечение, болки, лек, умерен, интензитет, фебрилни, главоболие, грипопо, тест за бременност, бременност, лента, тест на лента, BBtest, установяване на бременност, хормони, продукти,